Kategorie
Oferta

Laserowe cięcie blach

Laserowe cięcie blach – do 20mm grubości z wykorzystaniem najnowocześniejszego lasera światłowodowego o mocy 4kW. Laserowe cięcie stali węglowej i kwasoodpornej zapewnia idealną krawędź cięcia oraz najwyższy stosunek jakości do ceny i tempa cięcia stali i innych metali kolorowych.

Przykłady uzyskiwanych przez nas krawędzi blachy po cięciu laserem.

blacha węglowa 6mm, krawędź cięcia laserem
Blacha węglowa 6mm.
Laserowe cięcie blach
Obróbka metali Łódź

Laserowe cięcie blach – Jak działa?

Laser do cięcia metalu, to źródło wysokiej mocy lasera diodowego przesyłanego do głowicy tnącej przy pomocy światłowodu. Głowica tnąca przy użyciu soczewek, skupia całą moc świetlną w jednym punkcie na powierzchni metalu. Skupione światło lasera powoduje punktowy bardzo duży wzrost temperatury, topiąc i odparowując powierzchnie metalu. W tym momencie do laserowego cięcia blach konieczny jest drugi czynnik tnący jakim jest gaz pomocniczy pod wysokim ciśnieniem. Gazem pomocniczym może być tlen wykorzystywany do palenia stali czarnej lub azot potrzebny do stali kwasoodpornej, aluminium, miedzi itd.

Laserowe cięcie blach Łódź.

Cięcie laserem zardzewiałych powierzchni ma ogromny wpływ na jakość krawędzi cięcia. Obok przykład zardzewiałej blachy 16mm z czarnej stali i jakość uzyskanej krawędzi.

Palimy laserem następujące rodzaje blach:

  • stal węglowa do 20 mm
  • stal nierdzewna do 10 mm
  • aluminium do 10 mm
  • miedź, mosiądz do 8mm grubości.

Posiadamy również obrotnice do Laserowego cięcia rur i profili.

Dane techniczne naszego lasera światłowodowego do cięcia metalu :

Laserowe cięcie metalu
Obszar roboczy: 3000 x 1500 mm
Dokładność powtórzenia – repozycjonowania: ± 0,03mm
Dokładność pozycjonowania: ± 0,02 mm
Maks. prędkość osi X i Y : 145m/min
Maksymalne przyspieszenie: 2G
Moc lasera: 6000 W

Zapraszamy do zapoznania się z naszym cennikiem usługi Cięcie Laserem Łódź

Nasze realizacje z laserowego cięcia metali:

  • Cięcie rur z kwasówki do balustrad
    Laserowe cięcie rur z kwasówki do balustrad. Jeśli poszukujecie innowacyjnych i perfekcyjnych rozwiązań dla balustrad, które łączą w sobie nie tylko estetykę, ale również wytrzymałość i bezpieczeństwo, to jesteście we właściwym miejscu! Nasza firma z dumą oferuje najwyższej jakości usługi laserowego cięcia rur z kwasówki, które spełniają najbardziej wymagające standardy. Dlaczego warto wybrać laserowe cięcie z kwasówki do balustrad w naszej firmie? 🔶 Precyzja na najwyższym poziomie:… Czytaj więcej: Cięcie rur z kwasówki do balustrad
  • Wiata 6×8 metrów
    Wiata 6×8 metrów, galwanizowana, jednopołaciowa, kryta blachą trapezową, przystosowana do montażu paneli fotowoltaicznych. To zaprojektowana i wykonana, przez nas konstrukcja stalowa dla jednego z naszych klientów z woj. Łódzkiego. Profile do konstrukcji stalowej wycięliśmy na obrotnicy do cięcia laserem rur i profili. Dzięki temu uzyskujemy 100% powtarzalność wycinanych elementów. Po spawaniu kratownic dachowych cała konstrukcja zostaje oddana do cynkowania i po ostatnich poprawkach, Wiata 6×8 metrów jest… Czytaj więcej: Wiata 6×8 metrów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *