Cięcie laserem cennik

Cięcie laserem cennik naszych usług palenia blachy czarnej – węglowej. Przybliżone ceny naszych usług poniżej a w pierwszej kolejności wyjaśnienie sposobu obliczania cen usług.

Od czego zależą różnice w cenie cięcia laserem jednego metra bieżącego teoretycznie takiej samej blachy?

  • Po pierwsze: skomplikowanie kształtu wycinanego elementu i ilość przebić. Innymi słowy posłużymy się poniższym obrazkiem dla szybkiego przedstawienia różnic. Ponadto wszystkie 3 przedstawione przypadki składają się z obwiedni o długości jednego metra bieżącego:

3 przykłady skomplikowania cięcia 1 metra bieżącego stali

  1. Pierwszy przypadek to kwadrat o boku 250mm. Wycinany z jednego przebicia blachy. W tym przypadku głowica przyspiesza do prędkości pracy i hamuje do zera tylko czterokrotnie by skończyć element. Dzięki temu czas palenia laserem takiego elementu jest relatywnie mały.
  2. Drugi przypadek to wielobok o ścianie 50mm i tak samo jak wyżej o obwodzie 1000mm oraz wycinany z jednego przebicia. Aczkolwiek tym razem głowica musi dwudziestokrotnie przyspieszyć i zahamować do zera by wykonać dany element. Przez co czas palenia takiego elementu jest o wiele dłuższy niż pierwszy element.
  3. Trzeci przypadek to 5 kwadratów o boku 50mm. Podobnie jak wyżej głowica musi dwudziestokrotnie przyspieszyć i zahamować lecz dochodzą 4 dodatkowe przebicia blachy. Im grubsza blacha tym przebicie trwa dłużej, pochłania więcej energii lasera i gazów pomocniczych do laserowe cięcie blach.
  • Po drugie ogromny wpływ na jakość, szybkość i energochłonność całego procesu ma jakość blachy dostarczonej przez klienta. Blacha do cięcia laserem powinna być dobrze odprężona, czysta i pozbawiona rdzy. Blacha pozaklasowa powoduje wiele dodatkowych problemów podczas cięcia przez co znacznie wydłużając czas realizacji zlecenia.
Cięcie laserem cennik Łódź
Cięcie laserem cennik Łódź

Przykładowe problemy przy paleniu laserem czarnej blachy

Zdjęcie obok prezentuje palenie pozaklasowej blachy ze stali węglowej o grubości 2mm. Nie odpręzona blacha wygina się podczas palenia przez co potrafi podnieść się nawet o kilka centymetrów ponad stół roboczy. Wygięte elementy blokują swobodny przejazd głowicy, przez co, powoduje to wstrzymanie pracy maszyny a nawet przesunięcie materiału na stole. Palenie poniższej niskiej jakości blachy trwało zamiast 34 minut – 55 minut a dwa z 15 elementów wymagały ponownego wycięcia.

  • Po trzecie pomimo, że wspomniałem już o rdzy w powyższym punkcie, to zasługuje ona na osobny punkt. Przepalenie rdzy pochłania bardzo dużo energii. Przez co zwiększa energochłonność i czas procesowania danego elementu a także znacznie obniża jakości uzyskanej krawędzi cięcia.
  • Chyba ostatnim elementem mającym wpływ na jednostkową cenę cięcia laserem jednego metra bieżącego blachy jest wielkość zlecenia. Dlatego też poniższy cennik obowiązuje dla zamówień powyżej 400 zł netto.

Cięcie laserem cennik – blacha czarna

Cennik cięcia laserem blach ze stali węglowej wyrażone w PLN bez podatku VAT za metr bieżący cięcia.

Grubość:Minimalna cenaŚrednia cenaCena przebicia blachy
1mm1,351,850,05
2mm1,852,800,10
5mm4,707,200,25
8mm7,013,000,44
12mm13,5017,800,67
16mm14,021,900,80
20mm15,031,900,90

Ceny bez VAT. Dopłata za ekspres +100%
cennik obowiązuje dla zamówień powyżej 400 zł

Ponad wszystko, nie wróż z fusów kosztów wykonania elementów stalowych, wyślij nam zapytanie o wycenę